Поиск по сайту
Голосование
Вашему ребенку комфортно в школе (дет. саде)?
 

Популярное родителям4 основні приховані причини серйозних порушень поведінки дітей

(3 голоса, среднее 2.67 из 5)
Детский портал "Сашенька" - Родителям

4 основні приховані причини серйозних порушень поведінки дітей

Перша - боротьба за увагу. Якщо дитина не отримує потрібної кількості уваги, що їй так необхідно для нормального розвитку й благополуччя, то вона знаходить свій спосіб його одержати: неслухняність. Батьки раз у раз відриваються від своїх справ, роблять зауваження... Не можна сказати, що це дуже приємно, але увага все-таки отримана. Краще таке, чим ніякого.

Друга - боротьба за самоствердження проти надмірної батьківської опіки. Дітям особливо важко, коли батьки спілкуються з ними, в основному, у формі зауважень, побоювань, вказівок. Дитина починає повставати. Він відповідає впертістю, діями всупереч. Зміст такого поводження - відстояти право самому вирішувати свої справи, показати, що він особистість. Не важливо, що його рішення часом не дуже вдале, навіть помилкове. Зате воно своє, а це головне!

Третя причина - бажання помститися. Діти часто ображаються на батьків. Наприклад: батьки більше уважні до молодшого; мати розійшлася з батьком; у будинку з'явився вітчим; батьки постійно сваряться... Багато одиничних приводів: різке зауваження, несправедливе покарання. У глибині душі дитина переживає, а на поверхні - протести, неслухняність, неуспішність у школі. Зміст поганого поводження: Ви зробили мені погано, нехай і вам буде теж погано!

Четверта причина - втрата віри у власний успіх. Нагромадивши гіркий досвід невдач і критики у свою адресу, дитина втрачає впевненість у собі, у нього складається низька самооцінка. Вона може дійти висновку: Нема чого намагатися, однаково нічого не вийде. При цьому зовнішньою поведінкою вона показує, що їй однаково, і нехай погана, і буду погана.

Виявити щиру причину неслухняності й поганого поводження досить просто, хоча спосіб може здатися парадоксальним. Батькові потрібно звернути увагу на власні почуття. Якщо дитина бореться за увагу - з'являється роздратування. Якщо підґрунтя стійкої неслухняності - протистояння волі батька, то в нього виникає гнів. Якщо схована причина - помста, то відповідне почуття в батька - образа. При глибинному переживанні дитиною свого неблагополуччя батько попадає у владу почуття безнадійності, а часом і розпачу. Що ж робити далі? Загальна відповідь на питання - не реагувати звичним способом, тому що утвориться порочне коло. Чим більше дорослий незадоволений, тим більше дитина переконується: її зусилля досягли мети. І вона відновляє їх з новою енергією. Дорослому потрібно усвідомити, що саме вона відчуває й перейти до позиції допомоги.загрузка...
Комментарии
Добавить новый Поиск
Оставить комментарий
Имя:
Email:
 
Тема:
UBB-Код:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Пожалуйста, введите проверочный код, который Вы видите на картинке.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
загрузка...